Hakkımızda

Eczastok, 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunlarından, aktif Eczacı Kadir Kubilay Akar ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunlarından Murat Aras tarafından kurulmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Kubilay Akar ve Murat Aras, idealist bir düşünce ile ülkemizdeki eczacıların güvenli ve hızlı bir şekilde ürün tedarik etmelerini sağlayacak Eczastok yazılımını onlarca eczacının öneri ve görüşleri çerçevesinde şekillendirmiştir.

Bölgesel ve ulusal depolar, ilaç ve ıtriyat firmaları ile eczacıları en pratik ve avantajlı koşullarda buluşturmak amacıyla geliştirilen Eczastok, kısa sürede binlerce eczacıya ulaşmış ve aktif olarak kullanılan bir platform haline gelmiştir.

Eczastok, 2020 yılında Türkiye’nin en büyük ve en çok ödüllü sağlık iletişimi grubu olan Tazefikir Group ile iş birliğine giderek, her gün gelişen yazılım altyapısının yanı sıra iletişim ve tasarım alanında da benzersiz bir konuma gelmek için gerekli adımları atmaya başlamıştır.

Yine 2020 yılında StartersHub girişim programları profesyonel yöneticisi olarak çalışmalarını sürdüren Eraycan Safa ekibe katılmıştır.

Eczastok, reçeteli ilaçlar başta olmak üzere eczanelerde satışa sunulan binlerce ürünü bünyesinde barındıran ve en iyi fiyat seçenekleriyle kullanıcılarına sunan, Türkiye’nin yenilikçi ve sürekli gelişen eczacılara özel platformudur. Aynı zamanda Eczastok, güvenlik önlemleri ve sertifikalarıyla sektörde öne çıkmaktadır.

Bilimin ışığında, meslek içi gelişim ve dayanışmayı, ticari avantajlarla bir arada sunmaya inanan Eczastok, 24 kişiye ulaşan yazılım, tasarım, ürün geliştirme ve mutlu eczacı hizmet ekibiyle her geçen gün büyümekte ve kurumsallaşmaktadır.